نادین سرویس

نادین سرویس

تعمیرات اسپیلت و پکیج

تلفن تماس

021-77343363

آدرس دفتر ما

تهران - تهرانپارس

 

سبد خرید

عیب یابی کولر گازی

عیب یابی کولر گازی
179
1402-06-07
نادین سرویس

در فصل‌ گرم تابستان، کولر گازی به عنوان یکی از اصلی ترین لوازم خانگی منزل به شمار می‌آید. اما گاهی اوقات این دستگاه ممکن است با مشکلات فنی مواجه شود که برای عیب یابی کولر گازی و رفع آنها نیاز به دانش داریم. در ادامه، به شما نشان خواهیم داد که اگر دانشی در مورد تعمیرات کولر گازی دارید چگونه عملیات عیب‌ یابی کولر گازی را ترتیب داده و به تعمیر کولر گازی خود بپردازید.

مرحله اولیه عیب یابی کولر گازی

در مرحله اول عیب یابی کولر گازی به بررسی مشکلات ابتدایی آن می‌پردازیم.
این مشکلات عبارتند از:

 • عملکرد ضعیف نسبت به حالت عادی
 • سر و صدا کردن
 • پرتاب هوای گرم به جای هوای سرد
 • روشن نشدن کولر گازی
 • خاموش نشدن کولر گازی

بهترین راه برای این مرحله، بررسی منبع برق، تمیز کردن فیلترها و تنظیمات ابتدایی است.
ممکن است تنها با انجام دادن این کار ها کولر گازی شما به حالت عادی برگشته و دیگر نیاز به تعمیرات نداشته باشد.

مرحله دوم عیب یابی اسپیلت

در مرحله دوم عیب یابی کولر گازی ، به مشکلات متوسطه و پیچیده‌تر دستگاه پرداخته می‌شود.
این مشکلات میتوانند شامل موارد زیر باشند:

 • خنک نکردن هوای اطراف
 • نشت کردن گاز کولر گازی
 • یخ زدگی لوله ها و به وجود آمدن ایراد در عملکرد

برای رفع این مشکلات شما حتما باید به سراغ مراکز و نمایندگی معتبر تعمیر کولر گازی بروید و به کمک تکنسین های مجرب به عیب‌ یابی کولر گازی بپردازید، سپس بر اساس نظر کارشناس مربوطه به تعمیر دستگاه پرداخته و سعی کنید با تعویض یا تعمیر قطعات، کولر گازی را به حالت اولیه بازگردانید.

نادین سرویس به عنوان یکی از نمایندگی های فعال و معتبر در زمینه تعمیرات کولر گازی و تعمیر پکیج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

تعمیر کولر گازی

سومین مرحله در عیب یابی کولر گازی

در مرحله سوم عیب یابی کولر گازی به مشکلات پیچیده‌تر دستگاه پرداخته می‌شود.
این مشکلات ممکن است از جمله نشت گاز یا خرابی کامپرسور دستگاه باشند.

برای رفع این مشکلات شما نیازمند کمک گرفتن از تعمیرکارانی مجرب و دارای سابقه کار خوب می‌باشد، چرا که این مشکلات نیازمند بررسی دقیق بوده و همچنین برای رفع آن نیاز است تا بسیار ظریف و دقیق عمل شود، چرا که اشتباه کردن در تعمیر یا تعویض برخی قطعات میتواند به باقی بخش های کولر گازی نیز آسیب برساند.

نکات مهم در عیب یابی کولر گازی

قبل از شروع به عیب یابی کولر گازی برخی نکات مهم را باید در نظر داشته باشیم.

 1. استفاده از ابزار تخصصی جهت یافتن ایرادات
 2. رعایت نکات ایمنی همچون خاموش کردن دستگاه و قطع برق در صورت لزوم
 3. اطمینان داشتن از تکنسینی که قرار است برای شما تعمیر را انجام دهد

نحوه رفع مشکلات پس از عیب یابی کولر گازی

پس از عیب یابی کولر گازی و شناسایی مشکلات، تعمیر کار به راحتی میتواند با تعویض و یا تعمیر برخی از قطعات دستگاه را به حالت اولیه بازگردانده و با انجام تنظیمات ابتدایی دستگاه، آن را برای افراد منزل یا محل کار آماده سازی کند.

باید به این نکته دقت داشت که اگر تعمیرات بدون عیب یابی دقیق باشد ممکن است برای شما هزینه های سنگین و بی ثمری را به جا بگذارد.

نتیجه‌گیری

اگر دستگاه شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است، بهترین راه مراجعه به یک تعمیر کار مجرب و با سابقه می‌باشد، بهتر است تا این تعمیر کاران را به صورت مستقیم برای تعمیرات دستگاه خود به خدمت نگیرید، چرا که اگر مشکلی برای دستگاه شما پیش بیاید ممکن است آن فرد اشتباه خود را نپذیرفته و خسارات احتمالی پرداخت نکند
به همین جهت دریافت خدمات از شرکت های معتبر همچون نادین سرویس بهترین راه کار موجود برای تعمیرات و عیب یابی کولر گازی شما می‌باشد.

کولر گازی

پرسش‌های متداول

چگونه می‌توانم مراحل اولیه عیب‌ یابی کولر گازی را انجام دهم؟

برای عیب‌یابی اولیه کولر گازی، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به منبع برق متصل است و تنظیمات ابتدایی آن صحیح است. سپس فیلترهای هوا را چک کرده و در صورت نیاز تمیز کنید. همچنین، بررسی کنید که آیا دستگاه صداهای غیرعادی تولید می‌کند یا نه.

چه مواردی باعث نشت گاز در کولر گازی می‌شوند و چگونه می‌توان آن را رفع کرد؟

نشت گاز در کولر گازی ممکن است به دلایل مختلف همچون وجود ایراد در اتصالات دستگاه اتفاق بیفتد، به همین جهت یافتن ایراد اصلی و جلوگیری از نشتی بیشتر دستگاه مستلزم خاموش نگه داشتن کولر گازی تا زمان رسیدن تکنسین می‌باشد.

چگونه می‌توان قطعات خراب کولر گازی را تعویض کرد؟

به هیچ وجه توصیه نمیشود که شما شخصا و بدون بهره مندی از دانش های مربوطه به تعمیر و تعویض قطعات کولر گازی خود بپردازید، چرا که این کار میتواند به دستگاه شما آسیب وارد نماید.

کیفیت هوای خروجی از کولر گازی چگونه ارزیابی می‌شود؟

برای ارزیابی کیفیت هوای خروجی از کولر گازی، می‌توانید دمای هوای خارجی را اندازه‌گیری کرده و با تنظیمات دستگاه مقایسه کنید. همچنین باید به رنگ و بوی هوای خارجی توجه کنید. در صورتی که هوای خروجی استاندارد نبود نیاز است تا با یک متخصص مشورت نمایید.

نگهداری و تعمیرات منظم برای کولر گازی به چه معناست ؟

برای نگهداری و تعمیرات منظم کولر گازی، بهتر است هر سال یک بار  کولر گازی شما توسط یک تکنسین متخصص مورد بررسی قرار گیرد. همچنین شما می‌توانید خودتان تمیزی فیلترها و تنظیمات ابتدایی را انجام دهید. این اقدامات به عمر و عملکرد بهتر دستگاه کمک می‌کنند

ما امیدواریم که این مقاله به شما در عیب‌ یابی کولر گازی و رفع مشکلات آن کمک کند و تجربه بهتری را برای شما به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *