نادین سرویس

نادین سرویس

تعمیرات اسپیلت و پکیج

تلفن تماس

021-77343363

آدرس دفتر ما

تهران - تهرانپارس

 

سبد خرید

کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF

کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF
512
1402-07-05
نادین سرویس

در این مقاله قرار است به بررسی تمامی کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF بپردازیم و بررسی کنیم که هر کدام از کد خطا ها نمایان گری چه ایرادی در دستگاه میباشد، همانطور که بسیاری از شما مطلع هستید، برد های موجود در پکیج ها به صورتی کد نویسی شده اند که اگر در عملکرد کلی دستگاه مشکلی به وجود بیاید سریعا این مشکل را متوجه شده و ارور آن را به سمت نمایش گر ارسال میکنند، سپس شما میتوانید با استفاده از راهنمای مربوط به کد خطاهای پیکج ایران رادیاتور L24FF این مشکلات را بررسی نموده و سریعا رفع نمایید.

مواردی که در این مقاله مطالعه میکنید

کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF

بیایید تا یکی یکی به بررسی کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF بپردازیم و برای هر کدام راه حل های موجود را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

خطای E1

عموما این خطا به دلیل کمبود آب در مدار اتفاق می‌افتد پس نیاز است که موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

1. نبود آب در مدار گرمایش دستگاه :
از اصلی ترین دلایلی که ممکن است باعث شود تا این کد خطا به شما نمایش داده شود کمبود آب در مدار گرمایش پکیج است، باید این مورد را بررسی نمایید و مطمئن شوید که این مشکل به دلیل انسداد لوله های نباشد.

2. فشار پایین آب:
اگر فشار آب نیز پایین باشد ما مجددا با ارور E1 مواجه خواهیم شد، در این حالت مشکل از 2 جا میتواند باشد، یکی مشکل در سیستم تامین آب و دیگری خراب بودن پمپ.

3. مشکل در پرشر سوئیچ:
یکی دیگر از مواردی که ممکن است به دلیل خرابی در آن این کد خطا به ما نمایش داده شود، خرابی پرشر سوئیچ دستگاه میباشد، پرشر سوئیچ قطعه ای بسیار مهم در پکیج است که وظیفه تنظیم فشار را بر عهده دارد و در صورت خرابی باید به سرعت مشکل آن رفع شود.

خطای E10

در هنگام بروز این خطا، از مجموعه کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF عملا کلید دود فعال شده است و شما باید به بررسی آیتم های زیر بپردازید :

  • بررسی دودکش و مسیر خروج دود: دود کش را به دقت بررسی نمایید و مطمئن شوید که دود به درستی از دستگاه خارج میشود.
  • بررسی کلاهک H دودکش: کلاهک H روی دودکش را نیز مورد بررسی قرار دهید که مشکلی نداشته باشد و دود از آن خارج شود.
  • بررسی ترموستات دود: اگر در تمامی موارد ذکر شده در بالا مشکلی وجود نداشته باشد، احتمالا مشکل از ترموستات دود دستگاه بوده و شما باید آن را تعویض نمایید.

خطای E2

یکی دیگر از کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF خطای E2 است.

این ارور به دلیل عدم تشکیل شعله در دستگاه به وجود می‌آید
برای رفع این ارور باید به موارد زیر دقت نمایید:

– خرابی جرقه زن:
در برخی از موارد ممکن است جرقه زن دستگاه شما دچار مشکل شده باشد.
برای رفع این مشکل نیاز است که جرقه زن را تعویض نمایید.

– نبودن گاز:
در این مرحله باید بررسی نمایید که آیا گاز به درستی به دستگاه میرسد یا مشکل قطعی در آن وجود دارد، همچنین چک کردن قطعاتی که مربوط به تامین گاز است نیز حائز اهیمت است.

– اتصال به زمین:
یکی دیگر از مواردی که باعث به وجود آمدن ارور E2 میشود، عدم اتصال صحیح دستگاه به زمین است.

– خرابی شیر گاز برقی:
ممکن است که شیر گاز برقی دستگاه دچار مشکل شده باشد، که این امر موجب بروز خطای ذکر شده در دستگاه خواهد شد.

بهتر است که برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود از یک تعمیرکار یا تکنسین ماهر از مجموعه نادین سرویس استفاده نمایید، زیرا در صورت کمک گرفتن از افراد کم تجربه ممکن است دستگاه شما دچار مشکلاتی جدیدی شود که جبران آن غیر ممکن یا بسیار سخت خواهد بود.

ارور E32 :

هنگامی که با این ارور از بین کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF مواجه میشوید باید متوجه شوید که مشکل از NTC دستگاه بوده و مدار آن باز است، لذا برای رفع آن نیاز به تعویض این قطعه میباشد.

ارور  E31 :

از دیگر ارور هایی که به خرابی NTC اشاره میکند میتوان به E31 اشاره نمود، در این مورد نیز قطعه باید تعویض شود اما دلیل خرابی آن اتصال کوتاهی است که مدار آن دارد.

ارور E42 :

ارور E42 نیز در بین کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF به باز بودن مدار اشاره دارد و همانند موارد قبلی نیاز مند تغییر قطعه میباشد.

ارور E41 :

پس از ظاهر شدن این ارور شما میتوانید متوجه شوید که NTC آب گرم مصرفی خراب بوده و مدار آن اتصال کوتاه دارد، در اینجا نیز تنها راه تعویض قطعه میباشد.

ارور E50 :

این ارور یکی دیگر از کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF به شمار می‎آید.
عملا این ارور زمانی به وجود می‌آید که فن دستگاه خاموش است، اما پرشر سوئیچ دود همچنان در حال کار کردن است، در این حالت یکی از موارد زیر باید مشکل اصلی باشد.

  1. بررسی وضعیت رله برد: ممکن است که به دلیل دائم کار شدن فن، رله برد دستگاه دچار مشکل شده باشد و نیازمند تعمیر یا تعویض باشد.
  2. بررسی پرشر سوئیچ: در صورتی که رله برد در وضعیت سالم به سر میبرد، بررسی کردن پرشر سوئیچ میتواند مورد بعدی باش

ارور E51 :

مشکل در فن دستگاه:
یکی از دلایلی که می‌تواند به ایجاد خطای E51 منجر شود، کثیفی فن دستگاه است. در صورتی که فن دستگاه کثیف باشد، جریان هوا به خوبی تامین نمی‌شود و این باعث افزایش دمای دستگاه و ایجاد قطع شدن پرشر سوئیچ دود می‌شود.

راه حل برای اصلاح این مشکل:
برای رفع این خطا در پکیج‌های گرمایشی ایران رادیاتور دیجیتال، ابتدا وضعیت فن را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.

خرابی پرشر سوئیچ دود:
پرشر سوئیچ دود یکی از مؤلفه‌های حیاتی در پکیج‌های گرمایشی می‌باشد. اگر پرشر سوئیچ دود خراب یا عملکرد نادرستی داشته باشد، این می‌تواند خطای E51 را ایجاد کند.

راه حل برای اصلاح این مشکل:
در صورتی که پرشر سوئیچ دود خراب شده یا عملکرد نادرستی داشته باشد، باید آن را تعویض کنید.

مشکل در شیلنگ متصل به پرشر:
شیلنگی که به پرشر متصل است ممکن است دچار مشکل شود یا مسدود شود، که می‌تواند باعث قطع شدن پرشر سوئیچ دود شود.

راه حل برای اصلاح این مشکل:
برای رفع این مشکل در پکیج‌های گرمایشی ایران رادیاتور دیجیتال، شیلنگ متصل به پرشر را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

مسدودیت در مسیر دود کش:
اگر مسیر دود کش دستگاه مسدود شود، خطای E51 نمایش داده می‌شود. این ممکن است به دلیل تجمع کربن سفید یا دیگر مواد درون مسیر دود کش رخ دهد.

راه حل برای اصلاح این مشکل:
برای رفع این خطا در پکیج‌های گرمایشی ایران رادیاتور دیجیتال، مسیر دود کش را بررسی کرده و در صورت انسداد، آن را باز کنید.

ارور E81 :

یکی دیگر از کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF کد E81 است که با کلید حرارتی و دمای دستگاه مرتبط می‌شود. این خطای کد نمایانگر وضعیتی است که کلید حرارتی دمای دستگاه را به صورت بیش از حد بالا تشخیص داده است، در حالی که NTC (کوچک‌ترین تغییر مقدار دما) آن را به عنوان وضعیت طبیعی در نظر می‌گیرد.

ارور E88 :

وقتی شما با خطای E88 در پکیج ایران رادیاتور مدل L24FF مواجه می‌شوید، باید آگاه باشید که این خطا به دمای مدار دستگاه اشاره دارد، که تقریباً در محدوده دمای ۸۹ تا ۱۰۵ درجه سانتی‌گراد واقع می‌شود. برای رفع این خطا و تنظیم دمای دستگاه به مقادیر معقول، نیاز است تا به فرآیندهای حذف تجمعات رسوبی و رفع هوای محصول در دستگاه پرداخته شود.

ارور E12 E30 E99 :

هنگامی که این ارور ها را مشاهده میکنید ممکن است مشکل از برد الکترونیکی دستگاه باشد و نشان دهد که این برد دارای عیب است، در شرایط خاصی نیز ممکن است که برد اصلی دستگاه دچار ایراد شده باشد.

در این مقاله سعی شد تا به تمامی کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور L24FF رسیدگی شود و تمامی این ارور ها مورد بررسی قرار بگیرد، اگر پکیج شما نیز با هر کدام از این خطاها مواجه شده و شما نیازمند سرویس و یا تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود هستید میتوانید سریعا با شماره تماس های موجود در وبسایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *